صفحه اصلی معرفی نت سازه فروشگاه نرم افزار و وب شبكه سخت افزار گرافیك،مالتی مدیا فناوری ارتباطات تماس با ما
 
  موضوعات بخش شبكه و ارتباطات  
  دور کاری و مجازی سازی با سیتریکس Citrix  
 

همواره برای برقراری ارتباط بین شرکت ها و شعبه هایشان در مکان های جغرافیایی دور از هم برای استفاده از نرم افزارهای یکپارچه مورد نیاز با سرعت فعلی ارتباطات (اینترنت - اینترانت) معضلاتی وجود دارد. به ویژه اگر در این دفاتر عملیات یکسان سازی (Replication) و عدم یکپارچگی بین سیستم عامل های مختلف نیز وجود داشته باشد، این شرکت ها برای ایجاد یکپارچگی بین اطلاعات، ملزم به صرف هزینه های بسیار، مانند خرید تجهیزات اضافی به همراه تغییر در نرم افزارهایشان برای تبادل و یا ورود اطلاعات به طور همزمان هستند. امروزه با استفاده از راهکار نرم افزاری شرکت Citrix این مشکلات مرتفع و از خرید تجهیزات اضافی جلوگیری شده و اتصال با سرعت قابل قبول فراهم شده است. این راه حل روش مناسبی برای دورکاری سازمانی است.

مشاهده با کیفیت HD

سیتریکس چیست؟
برای اینکه متوجه شویم سیتریکس چیست، باید به انواع مجازی سازی بپردازیم:

• مجازی سازی سرور (Server Virtualization): تجمیع تعداد زیادی سرور فیزیکی در تعداد محدودی سرور فیزیکی (یا فیزیکی در مجازی). نرم افزار مجازی سازی سرور مابین سرور فیزیکی و سیستم عامل قرار می گیرد و اجازه میدهد چندین ماشین مجازی را بر روی سرور فیزیکی مشابه اجرا کنیم.
• مجازی سازی دسکتاپ (Desktop Virtualization): جهت انتقال دسکتاپ کاربران نهایی از یک کامپیوتر (فیزیکی یا مجازی) به "فضای ابری" استفاده می شود. به کلامی دیگر، دسکتاپ کاربران نهایی، مجازی می شوند و آنها میتوانند بوسیله یک ایستگاه کاری مانند تبلت یا تین کلانیت ها به دستکتاپ شان دسترسی پیدا کنند. در این حالت دسکتاپ سیستم عامل مورد استفاده از سخت افزار مستقل می شود. به عنوان مثال شما می توانید بر روی سیستمی که تا به حال قادر به استفاده از Windows 7 نبودید، از این سیستم عامل استفاده نمایید. 
• مجازی سازی برنامه ها (Application Virtualization): مجازی سازی یک برنامه کاربردی به این صورت است که با نصب یک نسخه از یک برنامه روی یک یا چند تا از سرورهای مستقر در دیتا سنتر، امکان اجرای همزمان و از راه دور آنرا برای تمامی کاربران فراهم می سازد. کاربران امکان اجرای برنامه ها را از راه دور و با استفاده از منابع سخت افزاری سرورهای مرکزی پیدا می کنند.
• مجازی سازی دستگاه های ذخیره سازی (Storage Virtualization): این روش جهت مجازی سازی SAN Storage ها به کار می رود.
• مجازی سازی شبکه (Network Virtualization): جهت ایجاد شبکه های مجازی داخل سرور به کار می رود تا موجب به پیوستن ماشین های مجازی به هم و شکل گیری Virtual Security Zone شوند.

تمرکز ما در این مبحث بر روی Application Virtualization است که بوسیله آن شما می توانید تمامی نرم افزارهای تحت ویندوز و یا حتی تحت وب خود اعم از نرم افزارهای حسابداری، سیستم های فروش، انبارداری، کنترل دوربین های مداربسته و غیره را تنها با یک بار نصب بر روی سرور، بصورت متمرکز و مجازی در هر زمانُ-مکان و بر روی هر نوع دستگاه ( اعم از کامپیوترهای شخصیُ-جیبی، لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت ها و ... ) و هر سیستم عاملی به کاربران خود ارائه کنید.

با استفاده از راهکار نرم افزاری سیتریکس، بدون نیاز به تغییر در سورس برنامه ها و یا ایجاد تغییر در ساختار فعلی نصب و ارتباطات شبکه ای ، قسمت کلاینتی برنامه های سرور-کلاینتی کاملا حذف می شود و کاربران میتوانند تنها با داشتن مرورگر یا رسانه ارتباطی برنامه ها را اجرا کنند.

مشاهده با کیفیت HD

بگذارید ماجرا را اینگونه تعریف کنیم:
تصور کنید شما قصد دارید نرم افزار حسابداری-مالی یا اتوماسیون اداری سازمان (یا شرکت) خود را که در دفتر اصلی شهر نصب شده است برای کارخانه یا شعبه دیگری که بیرون شهر (یا خارج از کشور) است، در دسترس قرار دهید. برای برقراری ارتباط بین دفتر اصلی و شعبه (کارخانه) از اتصال point-to-point استفاده شده است. حال اگر در بین راه هر شوکی به شبکه یا اتصالات آن وارد شود باعث قطع فرایند کاری برنامه می شود. بخصوص نرم افزارهای حسابداری-مالی (بانکداری، اتوماسیون ادری و ...) که با بانک اطلاعاتی SQL Server یا Oracle کار میکنند. در SQL Server بدین ترتیب عمل میشود که اگر کیفیت اتصال پائین باشد، بانک اطلاعاتی تمام فرایند ارسال یا دریافت اطلاعات را قطع میکند و تا هنگامی که دوباره اتصال برقرار شود، زمان زیادی از دست میرود به نحوی که کاربری که با سیستم کار میکند خشمگین میشود. اتفاقی که در سیتریکس می افتد این است که یک سرور کوچک و کم خرج میتواند در کنار سرور حسابداری-مالی شما قرار گیرد و نسخه کلاینتی نرم افزار حسابداری شما روی سرور سیتریکس نصب و تست اجرا شدن میگردد. سپس نسخه کلاینتی نرم افزار حسابداری-مالی را با سیتریکس مجازی میکنیم. وقتی مجازی سازی صورت گرفت آنگاه با قرار دادن سرور سیتریکس citrix بر روی اینترنت یا اینترانت با نرم افزار ارتباط برقرار میکنیم. تنها اتفاقی که می افتد تصویر نرم افزار برای راه دور ارسال میشود. این بدین معنی است که شما میتوانید نرم افزار حسابداری خود را حتی روی تبلت و موبایل هم اجرا کنید حتی اگر نرم افزار شما چنین قابلیتی نداشته باشد.

خصوصیات خوب این کار چیست؟
در ایران از نرم افزار Citrix XenApp بیشتر برای مجازی سازی نرم افزارها از راه دور استفاده می کنند. اما شما این قابلیت را پیدا خواهید کرد که با سیتریکس citrix نرم افزار را روی سخت افزارهایی متفاوت مثل تبلت، موبایل و سیستم عامل های مختلف مانند مک بوک و غیره ببرید. با وجود سیتریکس شما با داشتن یک سرور در سازمان نرم افزار را به صورت مجازی از راه دور بر روی کلاینت ها میبرید. مهم نیست که مسافت چقدر دور باشد هر جا که اینترنت باشد، دسترسی وجود دارد.

در حال حاضر از راهکارهای شرکت سیتریکس در بیش از 330,000 سازمان یا شرکت و برای بیش از 100 میلیون کاربر در سراسر جهان استفاده می شود که این خود نشانگر سازگاری این سیستم با انواع برنامه و نرم افزارهای مختلف است.

لازم به ذکر است این روش در سال های متوالی بر روی مشتریان و نرم افزار های مختلف در ایران پیاده سازی شده است. از جمله همکاران سیستم، رایورز، چهارگون، پیوست، تدبیر، مدیران سیستم، رایان حساب، ایورگ (Eorg) و سایر نرم افزارهای موجود.

مجازی سازی برنامه ها با استفاده از تکنولوژی سیتریکس دارای قابلیت های فراوانی برای سازمانها، شرکتها و کاربران استفاده کننده می باشد، که در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

- کاهش هزینه در جهت خرید سخت افزار های قوی برای دستگاه های کاربران به منظور اجرای نرم افزارها
- دسترسی به برنامه های مختلف در هر زمان و مکانی برای کاربران
- ارائه برنامه های تحت وب به کاربران با امکانات اضافی
- قابلیت بروز رسانی نرم افزارهای ارئه شده به کاربران با کمترین هزینه و زمان
- بدون نیاز به نصب اصل برنامه ها بر روی دستگاه کاربران
- قابلیت کنترل کاربران، در حال استفاده از نرم افزار ها و تنظیم سطوح دسترسی
- قابلیت اجرای نرم افزارهای تحت ویندوز بر روی دستگاه هایی با سیستم عامل های لینوکس، اپل مکینتاش، اندروید،ویندوز فون، آیفون، آیپد و ...
- افزایش توانایی سرویس دهی در حجم بالا با حذف عملیات Replication ، ادغام و …
- اضافه کردن لایه های امنیتی و load balancing به زیر ساخت تمامی برنامه ها
- نبود کوچکترین مشکل و خطا در هنگام عمل پرینت
- آنلاین بودن سیستم و مشاهده تمامی اطلاعات کاربران به صورت Real Time
- تنها نیاز به یک قفل (Dongle) برای برنامه هایی که دارای قفل می باشند و قرارگیری قفل بر روی سرور
- صرفه جویی در هزینه خرید لایسنس نرم افزارها (بسیاری از نرم افزارها دارای لایسنس هستند و به تعداد ایستگاه های کاری موجود در شبکه باید لایسنس خریداری شود، ولی با استفاده از این تکنولوژی فقط خرید یک لایسنس کافی است)

درصورتیکه پاسخ سوال خود را دریافت نکرده اید و یا قصد اجرای نرم افزار سیتریکس Citrix در سازمان یا شرکت خود را دارید همین حالا تماس بگیرید.

  در زیر ویدئوی چند نمونه از پروژه های مجازی سازی شده با نرم افزار Citrix XenApp برای مشاهده قرار داده شده است:

مشاهده با کیفیت HD

 
توضیح: در این پروژه مجموعه نرم افزاری مایکروسافت آفیس به همراه چند برنامه دیگر که بر روی سرور Citrix XenApp نصب شده است، مجازی سازی شده و با قابلیت File Redirection که سرور سیتریکس به ما می دهد امکان اجرای فایلهای مایکروسافت آفیس بر روی کلاینت فراهم گردیده است. لازم به ذکر است، بر روی کلاینت مجموعه مایکروسافت آفیس نصب نیست.
 
توضیح: در این پروژه نیز مانند ویدئو تصویری قبل، عمل مجازی سازی در سمت سرور انجام گردیده است با این تفاوت که برنامه آفیس از راه دور و بر روی بستر اینترنت در سمت کلاینت اجرا می گردد.
 
تماس: 09213230200 - 09352506593

 

 
طراحی وب سایت و نرم افزار
طراحی وب سایت طراحی سایت و وب سایت
طراحی وب سایت طراحی وب سایت داینامیک
طراحی وب سایت طراحی پورتال سازمانی
طراحی وب سایت تولید اپلیكیشن و نرم افزار
طراحی وب سایت راه اندازی سیستم نوبت دهي
طراحی وب سایت افزایش رتبه سایت در گوگل
طراحی وب سایت آموزش خصوصی طراحی سایت
طراحی وب سایت بهینه سازی وب سایت، سئو
شبكه(Active-Passive)
شبکه نصب و راه اندازی شبكه Lan
شبکه راه اندازی شبكه Wireless
شبکه نصب تجهیزات اكتیو(Active)
شبکه راه اندازی سرور ويندوز
شبکه راه اندازی سرور لينوكس
شبکه نگهداری و پشتیبانی شبكه
شبکه بهینه سازی شبكه های موجود
شبکه مشاوره در زمينه شبكه
گرافیک و مالتی مدیا
مالتی مدیا دیزاین لوگو و بنر
مالتی مدیا تهیه سی دی مالتی مديا
مالتی مدیا دیزاین قالب گرافيكی سايت
مالتی مدیا همكاری با سمینارها و كنفرانسها
مالتی مدیا اجراي پروژه های مالتی مدیا
مالتی مدیا تهیه و طراحی اينترو(Intro)
مالتی مدیا تهیه كاتالوگ الكترونیكی
سخت افزار
سخت افزار فروش تجهيزات سخت افزاری
سخت افزار تعمیرات تخصصی سخت افزار
سخت افزار تعمیرات تخصصي لپ تاپ
سخت افزار پشتیبانی سیستم های کامپیوتر
سخت افزار رفع مشكلات كامپیوتری
سخت افزار نصب سيستم عامل و متعلقات
سخت افزار ارتقاء سیستم هاي كامپیوتری
سخت افزار بازیابی اطلاعات پاك شده
صفحه اصلي معرفي نت سازه تماس با ما
كپي برداري از مطالب سايت بدون ذكر نام گروه نت سازه غير مجاز مي باشد.
Designed By Netsazeh Eng Group(2013)