صفحه اصلی معرفی نت سازه فروشگاه نرم افزار و وب شبكه سخت افزار گرافیك،مالتی مدیا فناوری ارتباطات تماس با ما
 
  موضوعات بخش شبكه و ارتباطات  
  Disaster recovery  
 

با داشتن دانش (DR(Disaster Recovery و (BC(Business Continuity مي توان در هنگام بروز بحران ، راهکارهاي مناسب جهت بازگشت از بحران را ارائه داد که اين موضوع احتياج به داشتن بستر زيرساختي مناسب در زمينه سخت افزار وشبکه است . در تمامي لايه هاي سخت افزاري و شبکه بايد اين موضوع رعايت شود . به عنوان مثال داشتن سايت پشتيبان براي مرکز داده مي تواند يک پيشنهاد خوب باشد . به عنوان مثال ديگر در زير بحث بازگشت از بحران جهت سرويس هاي مجازي تا حدودي مورد بررسي قرار گرفته است و سه ابزار نيز در اين زمينه مورد بررسي قرار گرفته است .

1- بازگشت از بحران (Disaster recovery)

 

Disaster recovery  در حقيقت نوعي بيمه براي منابع IT در زمان وقوع فاجعه به حساب مي آيد. بنابراين يک Disaster Recovery مناسب مي بايست همانند يک بيمه خوب حفاظتي بالا باحداقل مشکلات و کمترين قيمت را فراهم بياورد.  VMware, Open-eو Veeam   قابل اعتمادترين، کم هزينه ترين و نيز ساده ترين روش ها را براي حفاظت از تمامي برنامه هاي مجازي در مقابل فجايع احتمالي فراهم مي آورد.

سازمان ها با استفاده از VMware, Open-e و  Veeam مي توانند باملزومات و نيازهاي اساسي خود در زمينه Disaster Recovery کاملاآشنا شده وآنها را مورد بررسي قرار دهند، مسائلي نظير:

·         ريکاوري سريع و خودکار

·         ريکاوري قابل اطمينان، تست خودکار بدون ايجاد اختلال وتست هاي ساده اي از طرح هاي ريکاوري

·         بازيابي مقرون به صرفه بدون نياز به ديتا سنتر بيهوده و اضافه

 

2- ايجاد يک زير ساخت براي Disaster Recovery

به عنوان مثال و جهت ارائه راه حل موقت ، VMware, Open-e و  Veeam بهترين زيرساختها را براي ايجاد راه حل هاي Disaster Recovery فراهم مي اورند.  با اين سه ميتوان هزينه هاي ريکاوري را کاهش داد که هر کدام از اين سه  قابليت هاي کليدي زير را براي بهبود ريکاوري فراهم مي کند:

تجميع:به منظور کاهش هزينه ها، زير ساخت هاي سخت افزاري مي تواند براي سايت اصلي و Failover ترکيب شود . همچنين مي تواند براي اجراي برنامه هاي با اولويت کمتر از جمله محيط هاي تست و توسعه نيز مورد استفاده قرار بگيرد.

استقلال سخت افزاري:  ماشين هاي مجازي کاملا از سخت افزار مستقل هستند. به منظور کاهش هزينه ها ميتوان ازسخت افزارهاي قديمي تر و ارزانتر به عنوان Failover Site استفاده کرد.

 Encapsulation: در  : vSphere کل سيستم اعم از سيستم عامل، برنامه ها، و ديتا به صورت فايل  هايي encapsulate شده اند. زماني که اين فايل ها را به سايت Failover Replicate کنيم، کل سيستم مي تواند در يک پروسه يک مرحله اي و به سرعت Recover شود.

 

3- مديريت متمرکز و Recovery خودکار :

vSphere به منظور اطمينان از ساده ترين ومعتبرترين سطح حفاظت از تمام برنامه هاي مجازي vCenter Site Recovery Manager را معرفي کرد. و همچنين Open-e  با ارائه بسته Active-Active iSCSI Fail Over  و Veeam با ارائه بسته Veeam Backup & Replication خدمات خود را در راستاي ارائه خدمات DR معرفي کرده اند.

VMware, Open-e و  Veeam يک Replication مقرون به صرفه را با مديريتي متمرکز از برنامه هاي Recovery، توانايي تست بدون ايجاد اختلال  و اتوماتيک کردن پروسه Site Recovery و Migrition به وجود مي آورد. قابليت هاي کليدي اين سه به شرح ذيل است:

Replication: 

VMware, Open-e و  Veeam يک Replication ساده و مقرون به صرفه را فراهم مي کند. اولين Replication صنعتي بر مبناي hyper-visor است که براي vSphere و Site Recovery Manager بنا شده است ميتواند از storage هاي ناهمسان در سرتاسر سايت ها استفاده کند.

پشتيباني وسيع براي Replication بر مبناي Storage

VMware, Open-e و  Veeam   از يک رنج وسيعي از Replication هاي مبتني بر storage که از ساير شرکاي  تجاري تهيه شده پشتيباني ميکند.Replication مبتني بر  storage،  Replicationهاي قدرتمند تر را ايجاد ميکند که از سايت هاي بزرگتر و برنامه هاي کاربردي  حياتي محافظت ميکند.

 

برنامه هاي ريکاوري متمرکز

با VMware, Open-e و  Veeam  راه اندازي يک برنامه ريکاوري متمرکز و اتوماتيک بسيار ساده است وميتواند در چند دقيقه توسط اينترفيسي انجام شود.

Failover و Site Migration اتوماتيک:

VMware و  Veeam کل پروسه Site Recovery و Migration را اتوماتيک مي کند. در آغاز يک failover ، سرويسهاي تجاري به صورت کاملا خودکار ريکاور مي شوند.

تست بدون ايجاداختلال:

با VMware, Open-e و  Veeam تست failover  ميتواند به تعداد مورد نياز وبدون ايجاد اختلال در سيستم ها انجام شود. سازمانها ميتوانند به سرعت هرگونه مشکلي را به وسيله برنامه هاي ريکاوري شناسايي کنند تا بتوانند به سرعت تصميم گيري کنند.

 
طراحی وب سایت و نرم افزار
طراحی وب سایت طراحی سایت و وب سایت
طراحی وب سایت طراحی وب سایت داینامیک
طراحی وب سایت طراحی پورتال سازمانی
طراحی وب سایت تولید اپلیكیشن و نرم افزار
طراحی وب سایت راه اندازی سیستم نوبت دهي
طراحی وب سایت افزایش رتبه سایت در گوگل
طراحی وب سایت آموزش خصوصی طراحی سایت
طراحی وب سایت بهینه سازی وب سایت، سئو
شبكه(Active-Passive)
شبکه نصب و راه اندازی شبكه Lan
شبکه راه اندازی شبكه Wireless
شبکه نصب تجهیزات اكتیو(Active)
شبکه راه اندازی سرور ويندوز
شبکه راه اندازی سرور لينوكس
شبکه نگهداری و پشتیبانی شبكه
شبکه بهینه سازی شبكه های موجود
شبکه مشاوره در زمينه شبكه
گرافیک و مالتی مدیا
مالتی مدیا دیزاین لوگو و بنر
مالتی مدیا تهیه سی دی مالتی مديا
مالتی مدیا دیزاین قالب گرافيكی سايت
مالتی مدیا همكاری با سمینارها و كنفرانسها
مالتی مدیا اجراي پروژه های مالتی مدیا
مالتی مدیا تهیه و طراحی اينترو(Intro)
مالتی مدیا تهیه كاتالوگ الكترونیكی
سخت افزار
سخت افزار فروش تجهيزات سخت افزاری
سخت افزار تعمیرات تخصصی سخت افزار
سخت افزار تعمیرات تخصصي لپ تاپ
سخت افزار پشتیبانی سیستم های کامپیوتر
سخت افزار رفع مشكلات كامپیوتری
سخت افزار نصب سيستم عامل و متعلقات
سخت افزار ارتقاء سیستم هاي كامپیوتری
سخت افزار بازیابی اطلاعات پاك شده
صفحه اصلي معرفي نت سازه تماس با ما
كپي برداري از مطالب سايت بدون ذكر نام گروه نت سازه غير مجاز مي باشد.
Designed By Netsazeh Eng Group(2013)